Je za námi další kurz genealogie a tudíž je potřeba se s vámi podělit o pár fotek z jeho průběhu. Opět se sešla skvělá a nadmíru šikovná skupinka nadšenců, kterým děkujeme nejen za pozornost a píli v průběhu celého kurzu, ale také za krásné překvapení na jeho konci... :-) Děkujeme také Mgr. Josefu Vobornému za velmi zajímavou exkurzi v Moravském zemském archivu, kde jsme byli tentokrát provedeni nejen po badatelně, ale i v depozitářích, kde jsme měli možnost vidět takové poklady jako např. zemské desky či zlatou bulu. 
P.S.: Další kurzy plánujeme na podzim!

Kurz Základy genealogie a čtení starého písma bude otevřen po naplnění minimální kapacity. Předpokládaný termín zahájení kurzu je 25. 3. 2017. Kurz bude probíhat v Brně o sobotách od 9:30 do 15:30 s hodinovou přestávkou na oběd.
Součástí kurzu je společná návštěva Moravského zemského archivu.
Cena: 4000 Kč (pro členy MGHS se zaplaceným členským poplatkem za rok 2016 činí cena 3600 Kč).
Zájemci si mohou psát o přihlášku, případně další informace, na kurzy_zavináč_mghs.cz.


Absolventky a absolventi druhého kurzu v roce 2016

Druhý genealogický kurz roku 2016 proběhl opět v přátelské atmosféře. Děkujeme všem absolventům za perfektní spolupráci, pozornost a snahu. Všichni jste odvedli velký kus práce, jen tak dál!Absolventky a absolvent prvního kurzu v roce 2016

Koukejte, jakou mají radost! :) V pátek jsme s našimi kurzisty navštívili Moravský zemský archiv v Brně, tímto děkujeme Mgr. Lucii Křížové za zorganizování a Mgr. Josefu Vobornému za zajímavou exkurzi, která byla perfektní tečkou za naším prvním letošním kurzem. Exkurze byla zakončena předáním osvědčení o absolvování kurzu. Návštěva MZA je samozřejmě součástí i následujícího kurzu, který začíná 30. 4. 2016.