Pozvánka na exkurzi MGHS do Valašského Meziříčí a poutního místa v Zašové

Zveme vás na exkurzi MGHS do Valašského Meziříčí a poutního místa v Zašové

v sobotu 3. září 2022

Sraz: v 9,30 hod před vlakovým nádražím ve Valašském Meziříčí, kde bude pro přihlášené účastníky zajištěn minibus, který je odveze do obce Zašová.

Zašová – prohlídka mariánského poutního místa, barokní kostel a bývalý trinitářský klášter – odborný výklad Bc. Pavel Lasztovicza ( viz jeho článek v GHI 2020). Plánovaná délka prohlídky cca 2 hodiny, potom přejezd do obce Choryně.

Choryně – zámek v majetku církevní organizace, prohlídka objektu z venku, možná návštěva zámecké kaple (předjednáno dle momentální situace zdejšího Domova pro seniory).

V poledním čase přejezd do Valašského Meziříčí a v místním parku Abácie prohlídka památníku z roku 1899 vojáků zemřelých v místní vojenské nemocnici po bitvě u Slavkova v roce 1805.

Následovat bude prohlídka zámku Žerotínů na náměstí ve Val. Meziříčí – rozsáhlá nová expozice věnovaná rodu Žerotínů (vstupné 120/80,-Kč) a potom přejezd do Muzea řeznictví Krásno – rodinné řeznictví rodu Pilčíků – (článek v GHI 2021). Základní vstupné bez občerstvení 70,- Kč. Po prohlídce a možném občerstvení přejezd na vlakové nádraží ve Val. Meziříčí.

Doporučené spoje: vlak 7,02 hod Regiojet z Brna do Hranic na Moravě (8,42 hod) a přestup na ČD s odjezdem 8,54 hod směr Vsetín a příjezd v 9,23 hod do Val. Meziříčí. Jízdné důchodci cesta tam cca 140 Kč, zpět 135 Kč. Předpokládaný odjezd vlaku na Brno v 17,30 hod. Návrat kolem 20 hod. Nepočítá se s přestávkou na oběd, případné občerstvení bude v muzeu řeznictví Krásno.


Vedoucí exkurze A. Vieweghová


Přihlášky co nejdříve na , prosím do 20.8.
Další upřesňující informace budou zaslány před odjezdem přihlášeným účastníkům.